MojAndroid

Google Mapy sú jednou z najsťahovanejších mobilných aplikácií spoločnosti Google na platforme Android. Od svojho vzniku prešli dlhú cestu s veľkým množstvom aktualizácií, ktoré im pridali viacero užitočných funkcií. Najzásadnejšími boli pridanie navigácie s hlasovým asistentom a možnosť stiahnuť mapové podklady do mobilného zariadenia.

Vďaka tomu sú pre veľa používateľov dostatočnou a jedinou navigáciou v smartfóne. Čoskoro by im mala pribudnúť ďalšia užitočná funkcia. Podľa serveru Jalopnik sa nimi bude dať zaplatiť za nabitie vášho elektromobilu.

elektromobily nabíjanie

Na výber bude viac možností platby

Google Mapy sú priateľské voči elektromobilom už od apríla, kedy začali zobrazovať dostupnosť a obsadenosť niektorých nabíjacích sietí v USA. Členovia komunity XDA teraz odhalili v kóde aplikácie Google Mapy zmienku o možnosti zaplatiť za nabitie vášho elektromobilu na nabíjacej stanici. Pri platbe si budete môcť vybrať metódu platby, ako je napríklad klasická platba kreditnou kartou alebo pomocou Google Pay.

Google Mapy zistia aj kompatibilitu elektromobilu s konektorom

Podľa kódu by tiež Google Mapy mali mať možnosť zistiť kompatibilitu elektromobilu s typom konektora na nabíjacej stanici. Používateľovi tak nájdu najbližšiu stanicu na nabíjanie, zistia obsadenosť nabíjacích konektorov, ich kompatibilitu a po nabití umožnia zaplatiť.

Samozrejme sa funkcia nakoniec nemusí dostať do stabilnej verzie Google Máp, ale jej prítomnosť v kóde aplikácie nie je bezdôvodná. A ak sa funkcia objaví, tak sa aspoň spočiatku bude týkať len nabíjacích staníc v USA.

Portál mojelektromobil.sk vytvoril zoznam najlacnejších elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré si môžete kúpiť s dotáciou až 8 tisíc eur resp. 5 tisíc eur.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Ďalšia banka prináša podporu pre Google Pay
21.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+