MojAndroid

Postupom rokov sme dospeli k dobe, v ktorej nám počítače môžu zachrániť život. Či už ide o nejakých robotov či nositeľnú elektroniku, ktorá nám nepretržite meria náš srdcový tep a monitoruje naše zdravie. Možno je to aj nejaký program, ktorý funguje podobne, ako Digital Wellbeing. Po novom nás potenciálne môžu zachrániť aj Google Mapy s ich novopridanou funkciou.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Funkcia, ktorú využijú iné krajiny

Google Mapy už dávnejšie podporovali hlásenie kritických situácií, s informáciami o kontaktoch pre pomoc. Nechýbali ani informácie o ohrozených územiach a potrebných frázach v danom jazyku, ktoré slúžili najmä na požiadanie o pomoc. V novej aktualizácii, SOS hlásenia platia aj pre nebezpečné poveternostné situácie a prírodné katastrofy.

Povedzme si pravdu, že v našej krajine prírodným katastrofám našťastie nemusíme klásť veľkú pozornosť. V ohrozenejších krajinách však možnosť predpovedať zemetrasenia, hurikány a nebezpečné búrky priamo počas navigovania môže prísť neskutočne vhod.

Aplikácia Google Mapy v prípade zemetrasenia ukáže magnitúdu a epicentrum priamo na mape. Pokiaľ používateľ býva v oblasti so zvýšeným rizikom záplav, Google Mapy o tom ihneď informujú s prehľadom záplavy na mape – táto funkcia bude najskôr dostupná v Indii. Zaujme však informácia, že nové SOS hlásenia zrejme nebudú vydané pre iOS verziu aplikácie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Mapy prinášajú upozornenia na radary aj na Slovensko
Náš tip
Google Mapy dostanú Inkognito mód | Google I/0 2019
Náš tip
Google Mapy potešia majiteľov elektromobilov. Zobrazia obsadenosť nabíjacích staníc
11.6.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+