MojAndroid

Najnovšia beta verzia aplikácie Mapy od Google prináša množstvo zaujímavých noviniek. Tie podľa samotných používateľov úplne menia spôsob navigácie, pričom ju robia omnoho jednoduchšou.

Náš tip
Waze čelí v USA kritike kvôli vytváraniu dopravných zápch a nehôd

Najzásadnejšou novinkou je zjednodušenie navigácie pomocou záchytných bodov. Tie slúžia na lepšie zorientovanie sa v premávke, pričom v praxi fungujú tak, že používateľovi odporučia odbočiť napríklad za najbližším Burger Kingom. V neprehľadnej premávke alebo na miestach, kde sa používateľ pohybuje prvýkrát tak ide o nenápadnú, no o to cennejšiu pomôcku. Vždy je totiž jednoduchšie zorientovať sa podľa ľahko identifikovateľných budov, ako podľa malej tabuľky s označením cesty alebo ulice. Google podľa všetkého túto zaujímavú funkciu testuje už nejaký ten čas, no doposiaľ sa zobrazovala len istému percentu beta testerov. Stále však nie je jasné kedy, a či vôbec, sa dostane aj do klasickej verzie Máp od Googlu.

Veľmi podobne sú na tom aj emotikony, ktoré sa nedávno začali objavovať v informáciach o premávke. Ich poslanie však nie je až také zaujímavé, ako tomu bolo pri novinke spomenutej vyššie. Ide totiž len o obyčajné spestrenie a zatraktívnenie samotnej navigácie. Ak teda máte pred sebou dlhú cestu autom, môže vám ju pokojne spríjemniť usmievajúci sa emotikon. Nová aktualizácia beta verzie Máp tiež zvyšuje počet fotografií, ktoré sa používateľovi zobrazia pri vyhľadaní konkrétneho miesta. Vďaka tomu tak budú mať tí nerozhodní o čosi zjednodušený výber reštaurácie.

Ďalšou pridanou funkciou je možnosť vytvorenia udalosti priamo v Mapách, a to bez nutnosti prechádzania do Google Kalendára. K jednotlivým udalostiam je možné, samozrejme, priradiť konkrétne miesto, čas jej konania a možno ju jednoducho sprístupniť aj ďalším ľuďom. Nakoniec sa do najnovšieho updatu zmestila aj drobnosť spojená s verejnou dopravou. Po novom sa totiž bude zobrazovať aj “čerstvosť” informácií o omeškaní daných prostriedkoch verejnej dopravy. To v skratke znamená, že budete môcť jednoducho zistiť, kedy prebehla posledná aktualizácia o meškaní jednotlivých spojov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak vás tieto novinky zaujali, tak si novú beta verziu aplikácie Mapy môžete stiahnuť priamo cez Google Play. Jediné, čo preto musíte urobiť je prejsť na samotný spodok zobrazovanej stránky a odsúhlasiť, že sa chcete zapojiť do beta programu. Ďalšou možnosťou je jednoduché stiahnutie aplikácie z tohto odkazu a následná inštalácia priamo z interného úložiska.

20.4.2018
Zdroj: Androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+