MojAndroid

Google Mapy v poslednom čase zaznamenali zmeny používateľského rozhrania, ktoré by niektorí mohli považovať za zbytočnosť alebo za vec s nízkou prioritou. V posledných dňoch sa však v aplikácii Mapy objavili celkom zaujímavé funkcie – upozornenia na predpísanú rýchlosť počas jazdy a meranie aktuálnej rýchlosti. Ďalším “prírastkom” je možnosť nastaviť si na svoju trasu čas odchodu či príchodu a získať tak odhad, ako dlho bude skutočne vaša cesta trvať v závislosti od obmedzení na ceste.

Nastavenie času odchodu a príchodu je k dipozícii už dlhší čas, ale iba v Mapách pre desktopy, ale v aplikácii pre smartfóny bola funkcia obmedzená iba na verejnú dopravu. Najnovšia verzia 10.8.0 aplikácie Google Mapy konečne touto funkciou disponuje. Spustiť takúto možnosť môže používateľ jednoducho – nachádza sa v pravom hornom rohu v menu.

Je možné si zvoliť akýkoľvek dátum a čas a získať odhad, ako dlho bude cesta trvať a kedy by mal nastať očakávaný príchod (ak je ručne nastavený čas odchodu) alebo kedy by mal používateľ odísť (ak je ručne nastavený čas príchodu).

V tomto okamihu však nie je možné pridať upomienku alebo upozornenie, ktoré by používateľa vyzvalo, že už by mal vyraziť, aby splnil svoj očakávaný čas príchodu. Taktiež aplikácia neberie do úvahy neočakávané spomalenie premávky, ktoré by drasticky ovplyvnilo čas odchodu.

Nová funkcia je k dispozícii v najnovšej verzii Google Mapy 10.8.0, ktorú nájdete v beta verzii v Obchode Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

25.1.2019
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Maňooo

    Nevie niekto náhodou kedy na Goolge mapách zakomponujú ukazovateľ maximálnej povolenej rýchlosti na jednotlivých úsekoch ako je tomu na waze? Lebo ak sa to tam už nachádza tak nemám ani najmenšieho tušenia kde …

  • 5eter

    Používať Google mapy ako navigáciu pre autá, to musí byť riadny masochizmus.

+