MojAndroid

Služba Google Mapy už dávno neslúži iba na hľadanie adresy reštaurácie, do ktorej sa večer chystáte. Milióny používateľov po celom svete si zvykli na rýchlosť a prehľadnosť GPS navigácie, ktorá je zabudovaná v Google Mapách. Aj táto časť aplikácie je neustále zlepšovaná, pretože za svojimi priamymi konkurentmi ešte po stránke funkcionality zaostáva. Vylepšiť to môže funkcia zobrazovania maximálnej povolenej rýchlosti, ktorú Google predstavil ešte v roku 2017. Teraz sa ale konečne dostáva k viacerým používateľom.

Zatiaľ širšie pokrytie USA

Počas predstavenia novinky bola funkcia dostupná iba v San Franciscu v Kalifornii a v Rio de Janeiro v Brazílii. Od júlového predstavenia v roku 2017 sme o funkcii toho veľa nepočuli, no v poslednej dobe o nej začali informovať používatelia z celých Spojených štátov.

Snáď čoskoro aj u nás

Hoci rozšírenie na väčšej časti USA sa nás priamo netýka, ide o dobrý znak toho, že by sa funkcia mohla postupne dostávať aj do ďalších častí sveta. Mať na očiach informáciu o maximálnej povolenej rýchlosti je najmä pri cestovaní do neznámych lokalít veľmi užitočná informácia. Ostáva nám iba dúfať, že sa Google s rozširovaním dostupnosti tejto šikovnej funkcie poponáhľa a že na ňu nebudeme musieť dlho čakať ani na slovenských cestách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
18.1.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+