MojAndroid

Spoločnosť Google nemení pravidelne len vzhľad svojho mobilného systému Android, ale aj mobilných aplikácií pre svoje služby. Kto využíva Android smartfóny už niekoľko rokov, vie o čom je reč. Nedávno sa spoločnosť rozhodla vylepšiť dizajn svojich aplikácií, ktorý už niekoľko rokov nazýva ako material dizajn. Tejto zmeny sa pred pár týždňami dočkali mobilnej aplikácie Gmail a Google Disk. Na konferencii Google I/O ale spoločnosť potvrdila, že to čaká aj aplikáciu Google Mapy a podľa hlásenia viacerých používateľov v zahraničí sa tak už začalo diať.

Náš tip
Gestá v Gmaili sa dajú po novom prispôsobiť

Po aktualizácii má aplikácia čistejší a jasnejší vzhľad pravdepodobne vďaka využitiu bielej farby vo všetkých menu a položkách. Taktiež bol zmenený typ písma a veľa tlačidiel a ikoniek bolo premiestnených. Najväčšími zmenami prešlo okno vyhľadávania, ktoré má teraz okrúhle farebné ikonky pre každú kategóriu. Slovenskí používatelia by sa aktualizácie mali dočkať v blízkej dobe. Servery spoločnosti uvoľňujú novú verziu pre jednotlivé krajiny v postupných vlnách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.6.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+