MojAndroid

Prechod z pôvodného originálneho Material Design na takzvaný Material Design 2.0 bol vcelku dlhý proces medzi fanúšikmi Androidu. Mnohí si však na zmeny zvykli a zmena vzhľadu sa im celkovo páči.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dizajn, ktorý zabezpečí prehľad

Google mení dizajn svojich aplikácií, webov a rôznych služieb, aby boli na seba čo najviac podobné a reprezentovali Google v novom kabáte. Zmeny sa po novom dočkal aj oficiálny web s Google Mapami. Veľká modrá karta s názvom a stručnými informáciami o mieste bola premenená na čistejší, biely vzhľad, ktorý korešponduje so vzhľadom najnovšieho dizajnového jazyka.

Už nie sme svedkami takzvaných “plávajúcich tlačidiel”, ktoré mohli pre niekoho pôsobiť mätúco, najmä pokiaľ ide o desktopovú verziu. Tlačidlá boli zorganizované jednoduchšie, do jedného riadku. Azda najväčších zmien sa dočkal vyhľadávací panel v hornej časti. Ten bol obohatený o elegantne zahnuté hrany a keď naň kliknete, ikonka polohy sa už nenachádza vľavo od názvu miesta, ale vo veľkom modrom útvare napravo od vyhľadávacieho panelu.

Taktiež sa zdá, že zmenou prešiel aj štýl písma. Na druhej strane, množstvo prvkov ostalo nedotknutých, čo nemusí byť nutne na škodu. V novom dizajne sa však rozhodne vyzná každý, čo je dôležité.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Aplikácia Disk Google dostáva nový dizajn, ktorý sa podobá tomu na webovej verzii
Náš tip
Gmail pre Android dostáva Material Design 2.0
Náš tip
Recenzie aplikácií v Obchode Play dostávajú redizajn
24.3.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+