MojAndroid

Kórejský výrobca automobilov Kia Motors dnes prostredníctvom tlačovej správy oznámila novú spoluprácu s Google, za účelom integrácie Google Maps a Places s telematickým systémom UVO eServices, ktorý bol po prvýkrát predstavený na minuloročnej konferencií CES. Druhá generácia systému bude predstavená na novom modeli automobilu Kia Sorento CUV (2014) a bude využívať práve Google na získanie informácií o trase jazdy a rôznych bodov záujmu, ako sú reštaurácie, kaviarne, čerpacie stanice a podobne.

Henry Bzeih, vedúci programu a hlavný technologický stratég Kia Motors America informuje: 

“Najnovšia iterácia platformy UVO je prielom v automobilovom odvetví, ako prvý telematický systém založený čisto na mobilnej aplikácii, a teraz s Google riešením a API, posunieme platformu na ďalší stupeň kvality pre zákazníka Kia. Vzhľadom k popularite a ľahkého použitia Google máp, môžu vlastníci naďalej dôverovať dodanej technológií a informáciám.”

Na ovládanie a podporu systému UVO, vyvinula Kia vlastnú aplikáciu, ktorá sa pripojí na telematický systém Sorrenta a prostredníctvom funkcie Send2Car, sťahuje mapy z telefónu priamo do auta. Táto aplikácia je zatiaľ k dispozícií len pre systém iOS od Applu, no očakáva sa, že verzia pre Android sa objaví na trhu už v druhom štvrťroku.

Zdroj: TheNextWeb, Prnewswire

2.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+