MojAndroid

Aplikáciu Google Mapy pozná snáď každý. A určite viete, že v nej môžete v reálnom čase vidieť dianie na cestách. To znamená ich prejazdnosť a aktuálne zápchy.

Táto užitočná funkcia v aplikácii dokáže motoristom ušetriť množstvo času. Keďže môžu vidieť aktuálne zápchy a zdržania, vedia ich jednoducho obísť. Obísť sa ale veľmi jednoducho dá aj samotná funkcia.

Dokazuje to test, ktorý urobil Simon Weckert. Funkcia ako taká využíva aktuálnu polohu smartfónov a algoritmy prepočítavajú rýchlosť ich pohybu. To znamená, že ak je na ceste zápcha, telefóny, ktoré majú šoféri v autách, sa logicky nehýbu. Keďže Google o ich polohe vie a vidí, že sa nehýbu, automaticky v Google Mapách zobrazí zápchu.

Simon so sebou zobral 99 smartfónov, na ktorých bežala aplikácia Google Mapy a ťahal ich na vozíku za sebou. Takto jednoducho systém Googlu oklamal a ten okamžite na mapách ukázal zápchu, ktorá tam ale vôbec nebola.

Priebeh experimentu si môžete pozrieť na videu nižšie.

Vyjadrenie Googlu na seba nenechalo dlho čakať. Zverejnil ho portál Android Police:

“Údaje o premávke v Google Mapách sa neustále obnovujú vďaka informáciám z rôznych zdrojov. A to vrátane anonymizovaných údajov od ľudí, ktoré majú zapnuté služby určovania polohy. Ceníme si kreatívne využitie Máp Google, pretože nám pomáha posúvať sa dopredu a zlepšovať fungovanie aplikácie.”

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Mapy dokážu filtrovať nabíjacie stanice pre elektromobily podľa typu konektora

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+