MojAndroid

Spoločnosť Google neustále vylepšuje svoje Google Mapy. Výsledkom sú milióny stiahnutí a aktívnych používateľov. Nie všetci  však môžeme Google Mapy využívať rovnako. Napríklad, ľudia na invalidných vozíkoch často netušia, či môžu bez obáv vstúpiť do niektorých miest, areálov, kultúrnych pamiatok a podobne. Jedným slovom, Google Mapy dlho obsahovali iba strohé informácie ohľadom bezbariérového prístupu.

V posledných mesiacoch sem Google pridal užitočné informácie v podobe prístupnosti trasy pre vozíčkarov od tzv. Miestnych sprievodcov, teda dobrovoľných prispievateľov. Po novom však bude môcť každý Android používateľ sám doplniť informáciu s názvom “Prístupnosť”. Nachádzať sa bude v rámci oddelenia “Vaše príspevky” a bude sa týkať práve bezbariérového prístupu.

Konkrétne, bude sa tu dať doplniť podrobnejšia charakteristika miesta, teda či je miesto prístupne pre vozíky, či obsahuje pre ne vhodný výťah, toalety a podobne. Spracované informácie o úrovni bezbariérového prístupu nájdu rovnako aj pasívni používatelia v kolónke “Prístupnosť”.

Funkcionalita bude dostupná v mobilnej aj desktopovej verzii Google Máp a stretnú sa s ňou používatelia Androidu aj iOS. Z iOS a desktopu však zatiaľ nebude možné prispievať do databázy. Nuž a otvorenou otázkou zatiaľ zostáva aj to, kedy sa táto inovácia spustí aj pre náš región…

Pripomenieme, že Google vám môže posielať otázky ohľadom vašich navštívených miest a jednou z nich je aj otázka o bezbariérovom prístupe. Túto informáciu ale ďalej spracúva Google, kým novinka ponúka niečo ako priame doplnenie tejto informácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+