V službe Google Mapy sa dá nájsť množstvo nezvyčajných vyfotografovaných objektov. Od zvláštnych pentagramov v Kazachstane až po zaparkované UFO v Rumunsku. Jeden používateľ Redditu si podľa portálu nedávno TechRadar všimol v satelitných snímkach Google Máp lietajúci neviditeľný bombardér.
Neviditeľný bombardér sa už na Google Mapách objavil, nie však počas letu
Napriek tomu, že lietajúci bombardér B-2 Spirit môže letieť rýchlosťou až 1 010 km/h, tak bol zachytený na Google Mapách, keď letel cez vzdialenú časť Missouri. Samozrejme je jeho obraz mierne rozmazaný a má tiež nejaké červené, zelené a modré prvky. Narozdiel od bežných fotoaparátov merajú satelity intenzitu určitých vlnových dĺžok svetla (červená, zelená a modrá) na viacerých snímkach, ktoré sa potom kombinujú a vytvárajú jeden obrázok.

Softvér Google Máp zhromažďuje snímky z rôznych zdrojov a tento konkrétny je pripísaný satelitným snímkam od spoločnosti Maxar Technologies. Obrázok bombardéru našiel pri preskúmavaní Google Máp redditor Hippowned. Nie je to prvýkrát, čo bol v nich spozorovaný neviditeľný bombardér. Predtým ho však bolo vidieť zaparkovaný na pristávacej dráhe leteckej základne Whiteman, ktorá je v súčasnosti domovom pre B-2 Spirit.
Snímky lietajúcich objektov môžu na Google Mapách vyzerať aj ako anomálie
Vidieť na satelitných snímkach rýchlo sa pohybujúce objekty, ako sú lietadlá a najmä neviditeľné bombardéry, je však pomerne ojedinelé. Napríklad v roku 2017 objavili používatelia sociálnej siete Reddit dopravné lietadlo behom letu nad národným parkom South Downs vo Veľkej Británii. Aj na ňom boli vidieť zobrazené rovnaké červené, zelené a modré artefakty ako na zábere B-2 Spirit.

Metóda, ktorú spoločnosť Google používa na zostavovanie svojich satelitných záberov, môže vytvoriť v prípade lietadiel aj iné anomálie. V roku 2019 si používateľ aplikácie Google Earth všimol na snímkach pobrežia Edinburgu v Škótsku niečo, čo vyzeralo ako tieň lietadla pod morom. Podľa hovorcu Googlu však lietadlo iba vyzerá, že je pod vodou, pretože každý satelitný obrázok v Google Mapách je v skutočnosti kompiláciou niekoľkých obrázkov.