MojAndroid

Google pridáva do svojich Google Maps jednu zaujímavú funkciu navyše. V krajinách, kde funguje francúzska služba BlaBlaCar, sa v ponuke možností transportu zobrazí práve táto služba. Nájdete ju pod záložkou verejná doprava. Ako sa uvádza v príklade, ak hľadáte spoj z Madridu do Barcelony, Google Mapy vám okrem vlakového spojenia navrhnú aj zdieľanú jazdu s BlaBlaCar.

V Mapách sa vám navyše zobrazí aj ETA, teda predpokladaný čas príchodu aj pre BlaBlaCar a uvidíte aj odhad ceny. Niečo podobné integroval Google do svojich Máp už v podaní taxi služby Uber, no Uber má u nás okrem navrhovanej verejnej prepravy aj samostatnú záložku. Pre BlaBlaCar (zatiaľ) takáto záložka nie je.

BlaBlaCar je aplikácia, ktorá je určená na zdieľanie nákladov na cestovanie. Ak ste šofér, ktorý ide z bodu A do bodu B a máte voľné miesta, môžete niekoho vziať so sebou a tým si znížiť náklady na cestovanie. Pasažieri sa vám prihlásia v aplikácii. Ak ste “len” cestujúci hľadajúci odvoz, jednoducho si ho v appke pokúsite vyhľadať. Skrze takéto pridanie BlaBlaCar do Google Máp dáva táto “transportná” služba malý poplatok Googlu, ak si niekto objedná odvoz práve cez Google Maps.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+