MojAndroid

Novinka v aplikácii Google Mapy prináša možnosť vyhľadať v nastaveniach bezbariérovú trasu. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako nenápadná aktualizácia, jej využitie je však viac ako prospešné. Skupina pracovníkov Google sa podujala na túto funkciu v rámci možnosti “využitia 20% svojho pracovného času na inom, ako svojom primárnom projekte.” Aplikácia v súčasnosti zobrazuje okrem polohy rôznych miest aj otváracie hodiny či recenzie návštevníkov daného miesta. Po novom pribudne aj informácia o bezbariérovej prístupnosti. Google si pritom vypomáha svojimi “Local Guides”, čo sú vlastne používatelia Google Máp, ktorí poskytujú podrobné informácie o mieste, ktoré práve navštívili.

img_7460Podľa slov tvorcov novej funkcie, informácie o bezbariérovom prístupe rozhodne pomôžu nielen telesne postihnutým ľudom na invalidnom vozíku, ale takisto rodinám s kočíkmi, či starším ľudom, ktorí používajú pri chôdzi paličku či barlu. “Poslaním spoločnosti Google je zoskupovať informácie zo všetkých kútov sveta a robiť ich univerzálne prístupnými a užitočnými.” Rio Akasaka, jeden z tvorcov funkcie tvrdí, že toto motto chce priniesť do reality aj ľuďom, ktorí denno-denne využívajú bezbariérový prístup vo svojom okolí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: bussinessinsider.com

21.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+