MojAndroid

Spoločnosť Google vždy skúša nové veci s rozhraním aplikácie Mapy. Rôzne presúva položky z bočného menu na plávajúce tlačidlo a jednoducho upravuje celkový vzhľad aplikácie, aby bol v súlade s novým material dizajnom. Tentokrát sa zmeny dočká aj vyhľadávanie miest podľa určitých kategórii.

Stará lišta s kategóriami

Náš tip
Získajte gestá z nového Androidu P na akýkoľvek Android smartfón

Malá, ale zaujímavá dizajnová zmena

Niektorí používatelia BETA verzie aplikácie Mapy Google si všimli, že vyhľadávanie miest, ktoré sa pôvodne nachádzalo na spodnej karte, sa presunulo v podobe plávajúcich tlačidiel, vedľa tlačidla s vrstvami. Aktualizované Google Mapy okrem tejto zmeny údajne majú zahŕňať už aj vlastného prispôsobeného inteligentného asistenta a všetky novinky, o ktorých sa zmienilo na tohtoročnom Google I/O.

  

Na obrázkoch hore si môžete všimnúť, že v nových plávajúcich tlačidlách sa budú nachádzať následujúce kategórie: reštaurácie, kaviarne, supermarkety, čerpacie stanice, lekárne a nemocnice. Zmena je to zaujímavá a určite prispieva k dizajnovému jazyku, aký má Android P.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

29.5.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+