MojAndroid

Na hlavnom ťahu smerom na letisko pri meste Denver sa stala havária. V snahe vyhnúť sa zápche, sa šoféri obrátili na navigáciu v svojich smartfónoch. Cieľ bol jasný – nájsť čo najrýchlejšiu cestu a vyhnúť sa zápcham.

Navigácia Google Mapy ukázala ako najrýchlejšiu cestu niečo veľmi zaujímavé. Šoféri boli nasmerovaní do bahnitého poľa. V tejto oblasti predtým výdatne pršalo, čo spôsobilo, že väčšine átu sa z terénu nepodarilo dostať.

Autá, ktorým sa nepodarilo z náročného terénu dostať, zablokovali aj tie za sebou. Spolu sa tak do nešťastnej situácie dostali šoféri až vyše stovky áut.

“Pri plánovaní trasy berieme do úvahy mnoho faktorov, medzi ktoré patrí smer, ale aj šírka cesty. Vždy sa snažíme nájsť takú cestu, ktorá bude najlepšia. Niekedy sa môžu objaviť komplikácie, ktorými môžu byť napríklad aj zlé poveternostné podmienky. Presne to sa stalo pri Denveri.” Povedal hovorca spoločnosti Google.

K situácii sa na Facebooku vyjadrilo tiež slovenské zastúpenie navigácie Waze:

“V mape nie je nič nezvyčajné a určite sa nájdu chyby aj v mape Waze. A niekedy to môže skončiť aj takýmto blatiským fiaskom… Na rozdiel od ostatných navigácií, chybu vo Waze mape vieme opraviť v priebehu niekoľkýchhodín a nasadiť do reálnej prevádzky pre používateľov obvykle do dvoch dní. Viete o nejakom mieste, kde naša mapa potrebuje opravu? Dajte nám vedieť v komentároch a zariadime to.”

Držte sa zdravého rozumu

Pri situáciách, akou je aj táto, je najlepšie veriť svojmu úsudku a zdravému rozumu. Cesta, ktorou šoférov nagivovala navigácia Google Mapy, by bola za normálnych okolností pravdepodobne priechodnou. Avšak príroda to zariadila inak.

Ak vás navigácia naviguje na podobné miesta a nie ste si istí, že bez problémov prejdete, radšej to otočte. Nič nie je dokonalé a navigácie v našich smartfónoch tiež nie. Síce sa na ne môžeme takmer vždy spoľahnúť, niekedy je dobre veriť aj samým sebe.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
27.6.2019
Zdroj: 9gag.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+