MojAndroid

Pred 3 dňami bola vydaná aktualizácia Android aplikácie Google Mapy – verzia 5.3. Do aplikácie pribudla sekcia, v ktorej si môžete pozrieť históriu toho, kde ste sa nachádzali, “check-inúť” sa “doma,” a pridať vlastné kritériá pri hodnotení miest, ktoré ste navštívili.

Sekcia história polôh

Ak ste si na Google Latitude zapli históriu polôh, už dlhšie ste si mohli pozrieť vizualizácie zaujímavých trendov vašich predošlých lokalít v osobitnej sekcii na na stránke google.com/latitude na vašom počítači. Teraz si tieto údaje môžete pozrieť aj na svojom telefóne ťuknutím na View location history vo vašom Latitude profile. Priamo vo svojom Androide budete vidieť akú vzdialenosť ste celkovo precestovali, spolu s odhadom času stráveného doma, v práci alebo niekde vonku.

V prípade, že históriu lokalít zapnutú nemáte, a chceli by ste ju vyskúšať, môžete ju aktivovať na počítači alebo z menu nastavení aplikácie na vašom telefóne. Uložená história je dostupná len po prihlásení a nikto okrem vás ju neuvidí. Kedykoľvek môžete vymazať ľubovoľnú položku z vašej histórie v záložke Manage History alebo opraviť odhadnuté lokality práce a domova – všetko na počítači cez prehliadač.

Check in doma

Teraz, keď máte možnosť cez Latitude vidieť koľko času trávite doma, pravdepodobne budete chcieť, aby aj vaši priatelia vedeli, že ste dorazili domov. “Check-inovanie” na rôznych miestach pomocou Latitude je jeden zo spôsobov ako si vytvoriť malú osobnú databázu obľúbených miest, a dať kamarátom vedieť vždy, keď sa tam vrátite. Rád dám kamarátom a rodine vedieť, keď si idem sadnúť na kávičku, ale niekedy chcem, aby videli, že relaxujem doma alebo že som šťastne dorazil z dlhej cesty. Odteraz to môžem spraviť jednoducho – “check-inem” sa Doma:

  • ťukni v aplikácii Latitude na Check In a potom na “Home – Tap to set your location” na konci zoznamu miest na okolí – v prípade, že ste ešte polohu svojho domova nenastavili
  • použite odhadnutú adresu, ktorá sa zobrazí, poprípade ju upravte ak nie je presná
  • po prvom check-ine doma sa položka Home zobrazí na začiatku zoznamu miest v okolí, keď budete blízko svojho domu

Podobne ako iné vami uložené lokality, ani “Doma” sa nezobrazí v žiadnych vyhľadávaniach, iba vy sa v tejto lokalite možete check-inúť. Môžete si samozrejme, tak ako pri iných lokalitách, zvoliť s kým budete zdieľať údaje o svojom domove (spolu s vaším menom a plnou adresou).

Pridajte vlastné kritériá pri hodnotení miest

Keď hodnotíte miesta cez aplikáciu Google Mapy a Google Places, môžete osobitne hodnotiť rôzne aspekty miesta, ktoré ste navštívili – napríklad jedlo alebo prístup personálu. Na začiatku sme v hodnotiacich kritériách zahrnuli tie, ktoré boli najčastejšie spomínané v pridaných hodnoteniach. Teraz môžete pridať svoje vlastné kritériá pre každé miesto osobitne. Takže ak si myslíte, že tá nová pizzéria na rohu má pekný výhľad alebo hrali dobrú hudbu, môžete tieto kritériá pridať sami a podeliť sa s nimi so svetom.

Aktualizáciu aplikácie Google Mapy si môžete nainštalovať cez aplikáciu Android Market.

Zdroj: Google Mobile Blog

7.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+