MojAndroid

Spoločnosť Google prinesie v blízkej dobe ďalšiu aktualizáciu svojej populárnej aplikácie Google Maps. Hlavnou zmenou bude novinka v podobe nových navigačných tlačidiel v prostredí aplikácie. Ponúknu rýchly prehľad populárnych miest vo vašom okolí, zobrazenie dopravnej situácie alebo navigáciu verejnou dopravou. Prvýkrát tento štýl ovládania aplikácie Google Maps unikol pred štyrmi mesiacmi.

“Keď cestujete, nemáte čas na aplikáciu, ktorá s vami nedokáže držať krok!” – hlása Google na svojom blogu 

V tomto duchu sa nesie aj nové zobrazenie ovládacích prvkov. Nebude nutné už viac vyhľadávať položky v ľavom skrolovacom menu. Tri navigačné tlačidlá ponúknu intuitívne rozhranie na základe vašej polohy.

Náš tip
Google čoskoro odstráni Google Now Launcher z obchodu Play

Tlačidlo “Miesta” vám zobrazí ponuku zaujímavých miest vo vašom aktuálnom okolí, ako kaviarne, reštaurácie či bankomaty, prípadne zdravotnícke zariadenia. Ďalšie tlačidlo ponúkne dopravnú situáciu a rýchlu voľbu k vašim obľúbeným trasám. Tretie tlačidlo ponúkne informácie o verejnej doprave vo vašom okolí, spolu s cestovnými poriadkami autobusov či vlakov v reálnom čase. Bude tak jednoduché dostať sa do práce alebo domov aj pomocou MHD. (Táto novinka platí samozrejme pre podporované mestá a je tiež naviazaná na vašu aktuálnu polohu) Otázkou ostáva, akou formou a kedy Google chystanú aktualizáciu vypustí aj pre slovenských používateľov.

Náš tip
Obchod Play testuje nové zobrazenie stránky Moje aplikácie
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj : androidpolice.com

7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+