MojAndroid

Tak ako sa neustále mení svet okolo nás, menia sa aj mobilné aplikácie. A aplikácie, ktoré tento svet zobrazujú ako sú práve Google mapy, sa musia meniť tiež. Okrem mapových podkladov menia Google mapy často aj svoje rozhranie. Tentokrát prešli zmenou hlavne ikonky zobrazujúce jednotlivé body záujmov respektíve podniky, inštitúcie a budovy na mape.

Na Google Mapach môžete bežne vidieť zobrazené rôzne dopravné značky, uzávierky ciest, blízke podniky alebo rôzne udalosti. Keď si v Google Kalendári poznačíte stretnutie v nejakej reštaurácii, na Gmail vám príde upozornenie na toto stretnutie a v Google mapách sa vám táto reštaurácia dokonca zobrazí špeciálnou značkou. A práve ikonky týchto rôznych miest prešli teraz grafickou zmenou. Okrem nového vzhľadu sú jednotlivé prvky rozlíšené aj farebne na kategórie. Reštaurácie alebo bary, ktoré spadajú pod kategóriu Food and drink majú oranžovú farbu. Klasické obchody (Shopping), kde nakúpite oblečenie alebo elektroniku pod klasickú modrú. Nemocnice (Health) zas majú pochopiteľne červenú. Celkovo je 8 kategórií rozdelených rôznymi farbami, aby užívateľ ľahšie našiel na mape to, čo práve hľadá.

Tieto grafické zmeny by mali dostať postupne aj Google Asistent, Vyhľadávanie, Earth a Android Auto.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: GoogleBlog 

18.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+