MojAndroid

Google svoju aplikáciu Mapy pravidelne aktualizuje o nové funkcie. Teraz prichádza nová verzia s číselným označením 9.51, ktorú si už ako beta testeri môžete vyskúšať aj vy. Nová aktualizácia prináša niekoľko drobných vylepšení. Pravdepodobne bude zameraná na možnosti parkovania a informáciách o parkovacích miestach vo vašom okolí.

Náš tip
Google Mapy vám povedia, kde ste zaparkovali a prinášajú lepšiu optimalizáciu pre Android Auto (APK)

Po novom vám aplikácia ponúka vylepšené údaje o parkovaní. Spoločnosť Google toto zameranie predstavila už začiatkom roka, no teraz novou aktualizáciou zachádza o čosi hlbšie. Používatelia budú mať prehľad o parkovacích miestach ešte skôr ako tam dorazia. K dispozícii bude tiež údaj o tom, či je dané parkovisko platené alebo zadarmo.

Náš tip
Google mapy po novom umožnia zdieľať polohu v reálnom čase

Tieto údaje však zatiaľ nie sú dostupné na všetkých miestach. Takisto nie je momentálne dostupný cenník v prípade platených parkovacích miest. Je možné, že funkcia cenníka bude doplnená v ďalšej aktualizácii podobne, ako tomu bolo v prípade cien pohonných hmôt.

K dispozícii bude aj nový ukazovateľ obtiažnosti parkovania. Doteraz Mapy zobrazovali tri úrovne – jednoduché parkovanie, stredné a obtiažne. Nová aktualizácia prináša možnosť “On-Site,” ktorá používateľom ponúkne možnosti parkovania na miestach, kde sa práve nachádzate alebo vám nájde miesto v blízkom okolí.

Náš tip
Google Mapy: Vylepšenia so zdieľaním detailov stránky aj prístupom na časovú os [APK]

Zo zatiaľ nepotvrdených informácií, ktoré sú v štádiu predpokladov, unikli funkcie ako napríklad pridanie parkoviska do vašej navigačnej trasy. Cieľom je popri vami zvolenej trase zobraziť zoznam parkovacích miest a vy si tak môžete vybrať, ktoré bude pre vás najvýhodnejšie a zapracovať ho do vašej trasy.

Užitočnou funkciou môže byť tiež “Traffic Histogram,” ktorá ponúkne informácie o stave vašej plánovanej trasy. Mapy ponúkajú časový odhad trasy, no ten sa stavom dopravnej situácie môže častokrát zmeniť. Práve táto nová funkcia má monitorovať hustotu premávky a poskytnúť objektívnejší časový odhad vašej trasy.

Google Mapy v9.51 [APK súbor]

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

22.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+