MojAndroid

Streda bola pre aplikácie od Google hojným dňom. Aktualizácie získali hneď dve aplikácie od tohto giganta. Išlo o aplikácie Google Mapy a Google Now, špecializovanú aplikáciu, ktorú môžete nájsť len v zariadeniach s Androidom 4.1 Jelly Bean. Čo aktualizácie obsahovali a aké novinky týmto aplikáciám priniesli?

  

Aktualizácia pre Google Mapy priniesla novinku v podobe navigácie pre cyklistov a hlasové pokyny pre ďalších 10 krajín (Austrália, Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Fínsko, Holandsko, Nórsko, Švédsko, Švajčiarsko a Spojené Kráľovstvo).  Navigácia pre cyklistov im umožňuje vyhľadať trasu z/do miesta v ich krajine a vďaka Google Navigácii (ktorá je ešte stále v beta verzii) sa môžu krok po kroku do svojho cieľa aj dostať. Navigácia pre cyklistov bola do Google Máp pridaná ešte v roku 2010, kedy sa tejto funkcie dočkali používatelia z USA a Kanady. Odvtedy Google zaznamenal viac ako 330,000 míľ prejdených na bicykli spoločne s touto navigáciou. Navigácia pre cyklistov zobrazuje tmavo-zelenou farbou cyklistické chodníky alebo trasy neprístupné pre motorové vozidlá, zatiaľ čo svetlo zelené trasy upozorňujú na ulice s pruhom vyhradeným pre cyklistov. Prerušované zelené čiary znázorňujú alternatívnu cestu, ktorou sa môžu vybrať tí extrémnejší cyklisti. Kedy sa dočkáme cyklistických trás v Google Mapách aj na Slovensku, zatiaľ nevieme povedať.

  

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Aktualizácia pre Google Now priniesla takisto niekoľko zaujímavých noviniek. Do kariet pri spustení Google Now si už môžete doplniť aj živé skóre zo zápasov, novinky zo sveta filmov a verejné upozornenia. S novinkami zo sveta filmu sa dozviete čo je nové vo vašom obľúbenom divadle alebo kine, so živým skóre sa môžete prihlásiť ku svojmu obľúbenému tímu a sledovať výsledok zápasu počas celej hry, nech ste kdekoľvek. Verejné upozornenia prinášajú správy o nebezpečnom vyčíňaní počasia, nebezpečenstve zemetrasenia či o silných búrkach. Podľa slov zahraničného portálu PhoneArena fungujú hlavne upozornenia na prírodné katastrofy veľmi dobre (Južnou Floridou sa totižto prehnala tropická búrka Isaac, na ktorú boli upozornení aj majitelia zariadení s OS Android 2.3.6 a vyššie).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+