MojAndroid

Google Mapy pre PC ponúkajú nové zobrazenie. Pri zoomovaní teraz neuvidíte zem plochú, ale bude mať tvar zemegule. Pre používateľov Google Mapy, ktorí ešte nevideli glóbus, prípadne sa na rozlohy jednotlivých krajín pozerali len z 2D máp môže byť takéto nové zobrazenie zaujímavým.

Pri 3D modeli je krásne vidieť, že napríklad Grónsko nie je také obrovské, ako na štandardných mapách. Ďalšou takouto zaujímavou krajinou, ktorá je na bežných atlasoch obrovská, je Rusko. Je to síce najväčšia krajina sveta, no mapy tejto rozlohe ešte pridávajú.

Je to preto, lebo Zem má tvar gule. Keď ju chceme premietnuť do 2D pohľadu, objekty, ktoré sú ďalej od rovníka, budú väčšie. Čím ďalej od rovníka, tým väčšie skreslenie. Na tejto stránke je to pekne názorne ukázané, vy si jednoducho môžete pozrieť konkrétnu krajinu a porovnať ju s veľkosťou, akú by mala pri zobrazení na rovníku.

Náš tip
Google Mapy: Pozrite si zaujímavé pohľady na krajinu zo satelitných snímkov

Toto zobrazenie je zatiaľ dostupné len pre desktopovú verziu Google Maps, uvidíme či a kedy sa dostane aj do smartfónov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+