MojAndroid

Spoločnosť Google minulý rok konečne priniesla zdieľanie polohy používateľa aj do svojich Google Maps, no teraz sa táto funkcia stáva ešte užitočnejšou. A to práve kvôli najnovšej verzii aplikácie Mapy, ktorá vyšla len pred pár dňami. Pomocou tejto funkcie môžete zdieľať priebeh vašej cesty (na rozdiel od vašej polohy) aj prostredníctvom aplikácii tretích strán. Len tak na okraj, zdieľanie cesty funguje aj v aplikácii na iOS, ak by sa vám nebodaj do ruky dostal nejaký iPhone. :-)

Výber aplikácie pre zdieľanie sa uskutoční jednoducho

Ak by ste sa rozhodli zdieľať priebeh vašej cesty, v aplikácii je potreba klepnúť na šípku nahor (“^“) počas navigácie a zvoliť možnosť “Share trip progress” (zdieľať priebeh cesty). Po zvolení tejto možnosti budú môcť vami zvolené kontakty sledovať vašu cestu v reálnom čase prostredníctvom aplikácie Maps (po skončení sa zdieľanie automaticky ukončí). Nič z tohto však nie je nové. Novinka pre používateľov Androidu spočíva v tom, že môžu zdieľať svoj priebeh cesty so známymi prostredníctvom iných aplikácií (výber treťostrannej aplikácie, prostredníctvom ktorej možno zdieľať, sa nachádza pod kontaktami). Stačí si jednu vybrať a odoslať link na zdieľanie cesty.

Ak vás funkcia zaujala, uistite sa, či máte najnovšiu verziu aplikácie Google Maps (v10.1 a vyššie) a zdieľajte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Na Google Maps môžete s priateľmi hlasovať, kam spolu pôjdete
20.10.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+