MojAndroid

Služba Google Mapy ponúka množstvo informácií o miere zaľudnenosti určitých miest. Niektoré z nich sú založené na informáciách od samotných používateľov, iné sú vypočítavané pomocou algoritmu Google (ako napríklad “zaplnenosť” nejakej atrakcie alebo pamiatky, obtiažnosť hľadania parkovacieho miesta a pod.). Aj keď je pre algoritmus relatívne jednoduché zistiť, či používateľ bude čeliť zhustenej premávke počas svojej cesty (a to s celkom slušnou presnosťou), je preň oveľa náročnejšie zistiť, či bude metro súprava alebo vlak preľudnený alebo nie. Na tieto informácie potrebuje Google spoľahlivý zdroj a zdá sa, že momentálne na tom pracuje.

Prieskum sa až teraz dostal na Android zariadenia

Služba Google Mapy spustila “prieskum” medzi používateľmi, ktorí cestujú hromadnou dopravou: používateľ obdrží notifikáciu, kde má vybrať mieru zaplnenia svojho vlaku: či zostalo voľných veľa sedačiek alebo menej, či mal miesto na státie alebo sa zrážal s ostatnými spolucestujúcimi.

Toto je prvý raz, čo sa otázky o zaplnení vozidiel hromadnej dopravy objavili aj na Android zariadeniach. Pre používateľov iOS sú v obehu už niekoľko mesiacov, zahŕňajúc stanice metra v New Yorku, Washingtone, Tokiu a Paríži.

V minulom roku spoločnosť Google spolupracovala so spoločnosťou Transport New South Wales v Sydney, aby používateľom oznámili, aký preplnený bude ich autobus alebo vlak. Hovorilo sa, že táto funkcia by sa mala postupne rozšíriť do viacerých miest po celom svete. Odvtedysme o tom nič nepočuli. Je možné, že tech gigant Google zistil, že bude výhodnejšie, ak mu tieto informácie budú poskytovať používatelia samotní, než aby spolupracoval samostatne s každou spoločnosťou verejnej dopravy. Ďalšou možnosťou je, že Google používa informácie používateľov na zlepšenie už existujúcich údajov, ktoré získa od svojich partnerov. Opäť budeme musieť len počkať a uvidíme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
21.4.2019
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+