MojAndroid

Google dnes v San Francisscu oznámil niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré sa týkajú Google máp. Tie by mali byť dostupné aj offline a to až do úrovne, kde sú viditeľné detaily ulíc. Aktualizácia aplikácie Google Maps pre Android, by mala prebehnúť v najbližších týždňoch. Vďaka novej funkcii bude možné stiahnuť mapy vybranej oblasti a používať ich aj neskôr v miestach bez internetového pripojenia – ideálne na cestách v zahraničí, kde každý prenesený MB stojí veľké peniaze.

Funkcia tzv. “Preduloženia oblasti mapy” bola v aplikácii dostupná aj doteraz. Zapnúť ju bolo možné v nastaveniach v položke Labs. Nasledovným podržaním prsta na mape, sa mohla do vyrovnávacej pamäte uložiť vybraná oblasť. V novej verzii sa predpokladá, že táto funkcia už nebude ďalej označovaná ako beta a prinesie aj niektoré ďalšie novinky. Podľa fotografií z portálu endgadget sa minimálne môžeme tešiť na inovované používateľské prostredie.

Druhou novinkou sú vylepšené 3D mapy, pri ktorých Google používa sofistifikovaný mapovací softvér a celú radu nových technických prostriedkov. Medzi nimi nájdeme najnovšie aj Google lietadlá, za pomoci ktorých sa online prechádzka mestami stane skutočným zážitkom. Na obrázkoch nižšie môžeme vidieť akým spôsobom sú mapové dáta kolektizované. Prvé dva snímky ukazujú postup, akým lietadlá zaznamenávajú údaje. Jedna kamera je nasmerovaná kolmo nadol a zvyšné štyri snímajú povrch pod 45 stupňovým uhlom. Lietadlo postupne sníma každý kúsok oblasti, tak ako to môžeme vidieť na druhom obrázku. Zvyšné tri snímky ukazujú čo sa stane, keď sa spoja všetky zozbierané údaje z lietadiel s 3D modelom budov.  Výsledok hovorí sám za seba.

Aktualizované

Google ku svojmu technickému vybaveniu pre fotografovanie ulíc a krajiny v službe Street View, pridal novinku s názvom Street View Trekker. Ide o špeciálny ruksak, pomocou ktorého bude môcť Google pridať do služby aj miesta, kde by sa autá, snežné skútre alebo trojkolky nedostali. V Google mapách si tak možno už čoskoro pozrieme z blízka nádherné miesta ako napríklad Grand Canyon alebo Yellowstonský národný park.

Zdroj: androidpolice.com, androidandme.com

7.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+