MojAndroid

V roku 2013 spoločnosť Google kúpila populárnu navigačnú aplikáciu Waze, ktorá je známa tým, že umožňuje používateľom nahlasovať rozličné zápchy na cestách, spomalenie premávky a nehody. Zatiaľ čo mnohí očakávali, že spoločnosť Google čoskoro implementuje funkcie služby Waze do Máp Google, vyhľadávací gigant do značnej miery umožnil spoločnosti Waze pokračovať vo svojej samostatnej činnosti. Ale už v júni tohto roka spoločnosť Google začala malý test a pýtala sa používateľov na spomalenie premávky či nehody na cestách, podobne ako Waze. V tejto chvíli nasledujú zo strany Googlu ďalšie kroky.

Portál Android police oznámil, že niektorí používatelia v službe Mapy vidia nové tlačidlo, ktoré im umožňuje hlásiť spomalenie na ceste alebo havárie iba dvoma klepnutiami. Tlačidlo je viditeľné iba v režime navigácie, a teda sa nezobrazuje pre všetkých. Zatiaľ takáto funkcia môže byť iba v režime testovania, asi by sme nemali byť prekvapení, keď sa spustí masovo. Určite by bolo užitočné, ak by vás služby Mapy mohli upozorniť predtým, než narazíte na spomalenie na ceste alebo keby vás rýchlo preorientovali na lepšiu trasu (obchádzajúcu všetky spomalenia).

Vidíte túto funkciu pri navigácii v Mapách? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
8.11.2018
Zdroj: androidandme

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+