MojAndroid

Keď používatelia Google Maps zdieľajú svoju aktuálnu polohu so svojimi priateľmi, po novom priatelia uvidia, koľko batérie na smartfóne “tomu druhému” ešte zostáva. Je potvrdené, že funkcia je už dostupná aj mimo USA. Taktiež je dostupná už aj pre iOS zariadenia, takže ak máte známych len s iPhonmi, tiež uvidíte ich zostávajúce percentá batérie.

Funkcia má potenciál, pokiaľ ide o bezpečnosť

Keď nastane situácia, že známy, s ktorým zdieľate svoju polohu, sa zrazu stane nedostupným, zrejme dostanete strach. Ak však vidíte, že jeho batéria je už takmer vybitá, jeho nedostupnosť má potom jednoduché vysvetlenie a nemusíte sa strachovať. Na druhej strane, ak vidíte, že má batériu ešte takmer “plnú” a zrazu sa neozýva (v prípade, že by sa práve ozvať mal), hneď môžte urobiť opatrenia, aby ste sa uistili, či je v bezpečí. Funkcia je síce len malá, pre niekoho možno nepodstatná zmena v Google Maps, ale má veľký potenciál v rámci bezpečnosti.

Ak chcete funkciu vyskúšať, stačí len zapnúť zdieľanie polohy. Po zapnutí Google Maps stačí prejsť do menu, v položke “Location sharing” vybrať, komu chcete svoju polohu odoslať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
4.8.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+