MojAndroid

V máji tohto roka spoločnosť Google oficiálne predstavila v rámci svojej služby Google Maps novú sekciu s názvom “For You”. Služba bola mienená na vytvorenie oveľa personalizovanejšieho “pohľadu na svet okolo používateľa”.

Mapy chytajú nádych sociálneho média

Od vtedy funkcia začala čoraz viac nadobúdať nádych sociálneho média. Používateľom Google Maps sa otvorila možnosť sledovať firmy a podniky a udržiavať si o nich aktuálne informácie. Funkcia For You však neposkytuje informácie o miestach, ktoré ste už navštívili a ktoré máte radi, ale ponúka aj odporúčania na iné miesta, ktoré by sa vám mohli páčiť. Ponúka takto možnosť dozvedieť sa o nových miestach, ktoré by ste mohli oceniť, keď ste napríklad na dovolenke.

Spoločnosť Google dnes oznámila, že funkcia For You na Android zariadeniach je momentálne podporovaná vo viach ako 130 krajinách sveta. Oznámenie sa bližšie nezmieňuje, o aké krajiny konkrétne ide, ale keďže ide o viac ako 130 krajín, určite sa to bude týkať najmä tých “najfrekventovanejších”.

For You je tiež dostupná aj pre iOS zariadenia, podporovaná je však iba v 40 krajinách sveta.

15.12.2018
Zdroj: androidandme

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+