MojAndroid

Google Mapy dostali prostredníctvom obchodu Google Play aktualizáciu na verziu 9.3, ktorá prináša zaujímavé novinky pre používateľov operačného systému Android. Najvýznamnejšou zmenou je nová možnosť zdieľania vybranej trasy prostredníctvom sociálnych sietí, SMS správ alebo iných možností ponúkaných systémom. Novou funkciou môžete pomôcť svojim priateľom a známym, ktorí napríklad nemajú smartfón s prístupom k mapám.

Ďalšou príjemnou zmenou je možnosť permanentného odstránenia otravného okna, ktoré sa zobrazí v prípade, ak vaše nastavenie GPS nie je podľa predstáv aplikácie. Aplikácia tiež rozširuje oprávnenia o prístup k nastaveniam Bluetooth. Zatiaľ však nie je známe, pre akú funkciu budú pridané oprávnenia určené.

Naše zariadenia v redakcii zatiaľ najnovšiu verziu so spomínanými novinkami nedostali, takže si budeme musieť ešte nejaký čas počkať, kým sa aplikácia aktualizuje automaticky. Nedočkaví používatelia si však môžu stiahnuť podpísaný inštalačný APK súbor, ktorý bol zverejnený portálom AndroidPolice.

Zdroj: androidpolice

 

15.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+