MojAndroid

Google novinky vo svojich mapách a aplikácií Google Maps predstavil ešte začiatkom júna na tlačovej konferencii v San Franciscu. Novinky sa týkali najmä vylepšených 3D máp a offline režimu. Aktualizácia s avízovanými funkciami je po včerajšom Google I/O už dostupná na stiahnutie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zatiaľ čo nové 3D mapy sa v našom regióne asi tak skoro neobjavia, môžete si vyskúšať nový offline režim máp. Funkcia preduloženia určitej oblasti existovala síce už aj pred najnovšou verziou aplikácie v tzv. laboratóriu, teraz je však jej oficiálnou súčasťou. Funkcia uloženie mapových podkladov funguje aj na Slovensku a v okolitých krajinách. Nie všetky oblasti však bolo možné stiahnuť a často sme sa pri našom krátkom zoznamovaní s touto funkciou stretli s hláškou, že offline mapy nie sú v danej oblasti dostupné. Offline režim tiež neumožňuje naraz ukladať veľké územia. Môžete si však postupne uložiť niekoľko oblasti, ktoré sa  spoja do jedného celku – už stiahnuté zóny sú vyznačené v mape ako čierne štvorce. Nová funkcia má tak určite ešte svoje muchy, ktoré dúfame budú v ďalšej aktualizácii odstránené.

Aktualizácie sa dočkala aj aplikácia Google Earth, ktorá je teraz na Google Play vo verzii 7.0. Medzi novinkami sa objavil nový turistický sprievodca, ktorý v dolnej časti obrazovky informuje o kultúrnych pamiatkách vo vašom najbližšom okolí. Nechýba ani vylepšené zobrazenie 3D budov, ktoré je však zatiaľ dostupné len v niektorých amerických mestách.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

—>APK Google Earth 7.0<—

28.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+