MojAndroid

Hodnota akcií spoločnosti Google len prednedávnom dosiahla svoje niekoľkoročné maximum. Už to naznačovalo, že Google je na vzostupe, no a dnes už vieme, že trhová hodnota spoločnosti je vyššia, ako hodnota softvérového gigantu Microsoft. Táto správa prišla ani nie týždeň po tom, ako spoločnosť oslávila 14. narodeniny od svojho založenia.

Po prvýkrát má tak Google vyššiu hodnotu ako Microsoft, čo z neho robí druhú najväčšiu technologickú spoločnosť na svete – hneď za Apple. Podľa zahraničného portálu Phonearena, má Google teraz hodnotu 249 miliárd amerických dolárov. Je to len o 200 miliónov viac ako Microsoft. Trh je však zradný a preto sa môže stať, že zajtra alebo v najbližších dňoch Microsoft opäť zosadí Google z druhého miesta. Podľa Bloomberg bude pozícia Google kolísať, až kým sa pevne neusadí na druhej pozícii. Najcennejšou spoločnosťou na svete aj naďalej ostáva Apple, ktorý má trhovú hodnotu 618,1 miliardy amerických dolárov.

Môže však Mirosoft opäť získať striebornú priečku najhodnotnejšej technologickej spoločnosti na svete? Určite by sme ho ešte nemali odpisovať. Microsoft má svoje stabilné miesto na poli počítačov a ich operačný systém Windows je súčasťou nejednej domácnosti či spoločnosti. Tento mesiac spustí Microsoft aj predaj nového Windows 8, ktorý by mal priniesť niekoľko noviniek vrátane spoločného jadra s mobilnou verziou tohto OS – Windows Phone 8. Prvé smartfóny s touto verziou Windows Phone už predstavila Nokia a portfólio nových Windows Phone 8 telefónov odhalila v New Yorku aj spoločnosť HTC. Microsoft sa tiež pustil do boja o zákaznika v segmente tabletov, kde ponúkne svoje tablety Microsoft Surface. Uvidíme ako sa bude situácia na trhu aj naďalej vyvíjať, každopádne pre Google je toto dôležitý míľnik. Od roku 2007 sa mu podarilo zvýšiť svoju hodnotu o 100 miliárd dolárov. Dobehne niekedy Google svojho rivala Apple? Dúfame, že áno, to však ešte nejakú tu dobu potrvá.

Zdroj: mashable

2.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+