MojAndroid

Google Music je dosť ospevovaná téma diskusných fór, ktorá však vyplavuje na povrch veľké množstvo otázok o jej funkcionalite. Keď predstavitelia spoločnosti Google v máji hovorili o službe Google Music, ktorá by mala byť akýmsi hudobným marketom, tejto službe chýbalo mnoho funkcií. Zrejme najväčšou otázkou a vecou, ktorá tejto službe chýbala bolo kupovanie skladieb priamo z Google Music.

Hlavným dôvodom tohoto nedostatku bolo to, že Google nemal dohodu a podpísané licenčné zmluvy s vydavateľstvami. To však Google neodradilo a službu Google Music začal poskytovať jednoducho bez možnosti zakúpenia skladby v beta verzii. Ďalšou vecou, ktorá chýbala tejto službe bolo rozpoznávanie hudby a jej následné pridanie do knižnice tejto služby bez toho, aby skladbu musela služba upload-ovať z pevného disku počítača. Aj tento problém stál na tom, že Google nemal podpísané licenčné zmluvy s vydavateľstvami a firmami, ktoré sa hudbou zaoberajú – ich cieľom bolo zrejme hlavne rozpoznávanie hudby. Avšak, spoločnosť Google si takéto “maličkosti” zaradila až na koniec zoznamu a tak to aj vyzerá.

Na obrázku nižšie uvidíte screenshot z novej verzie Marketu, na ktorom je množstvo farebných tlačidiel. Farebné rozlíšenie tlačidiel v Markete je použité preto, aby sa rozlíšili sekcie vo vnútri aplikácie. Červené “nakupovacie tašky” slúžia pre sekciu filmy. Klasicky, zelené tlačidlá slúžia pre aplikácie. Sekcia kníh si vybojovala modré tlačidlá a vyzerá to tak, že hudobná sekcia bude zafarbená na oranžovú farbu, ktorá je (náhodou) aj farbou stránky Google Music.

Čo toto všetko znamená? Existujú dve odpovede. Prvou možnosťou je, že Google už podpísal licenčné zmluvy a usilovne pracuje na pridaní funkcií-  sťahovanie hudby a rozpoznávanie hudby – do svojej bežiacej služby Google Music, ktorá je stále len v beta verzii. Druhá možnosť je, že sa Google len pripravuje na podpísanie takýchto zmlúv a na následné pridanie funkcií do svojej služby. Nik však nevie, ktorá možnosť je realitou a nevieme ani, kedy sa dočkáme šťahovania a rozpoznávania hudby v službe Google Music (beta) a kedy sa vlastne my, Slováci, vôbec k tejto službe ako takej dostaneme.

Zdroj: androidandme.com

29.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+