MojAndroid

Google vyhlásil, že v najbližších mesiacoch má vysoké ambície v tom, aby získal používateľov Microsoft Office na svoju stranu. Amit Singh zo spoločnosti Google ďalej vyhlásil, že so svojimi online nástrojmi na tvorbu dokumentov by chcel Google v najbližších mesiacoch až rokoch pripraviť Microsoft až o 90 % používateľov balíčka Office.

Google pracuje na tom, aby sa jeho online nástroje čo najviac priblížili nástrojom od spoločnosti Microsoft a stali sa tak kompatibilné. „Vylepšenia a nové funkcie prichádzajú z týždňa na týždeň,“ vyhlásil Singh.

V snahe vytvoriť konkurenčný online nástroj nie vždy mala spoločnosť Google úspech, ktorý sa však objavil práve v končiacom sa roku 2012, kedy Google pristúpil na drastické zmeny a prepojil dokumenty Google Docs s online cloudom Google Drive.

Vylepšovanie produktov však naďalej pokračuje a konkurenčný boj medzi spoločnosťami Google a Microsoft nie je na konci, preto sa nechajme prekvapiť, čo prinesie rok 2013.

Zdroj, foto: AllThingSD, Google, Microsoft

28.12.2012
 • Ondrej

  Trochu chybný preklad pôvodnej správy, tá hovorí o tom, že Google chce, aby jeho Docs mali 90% funkcií balíčka Office, nie aby mali 90% ich užívateľov, aj keď to by nepochybne tiež radi dosiahli ;-)

  • PeťoB

   “Our goal is to get to the 90 percent of users who don’t need to have the most advanced features of Office”

   • Ondrej

    Súvisiaci text:
    “In the last year, if you look at the depth of where we’ve gone with Docs, both in the core features and in the desktop fidelity, we’ve made tremendous progress. Our goal is to get to the 90 percent of users who don’t need to have the most advanced features of Office. Sheets does tables graphing, etc., out of the box. In Q3, if you import from Excel into Sheets, you won’t be able to tell the difference in Sheets. We know the gaps between our features and theirs. We’re improving them week by week. We’re going to get to the 90 percent. If you need the last 10 percent, you’ll want to use the desktop.”

    Neviem, ale ja by som tých 90% vzťahoval na funkcie, čiže aj Tvoju vetu by som v celom kontexte chápal skôr ako: “Vyhovieť 90 percentám užívateľov, ktorí nepotrebujú najpokročilejšie funkcie.”

    • Zdeno Šmondrk

     No ja som to tak nejako pochopil, že majú ambíciu získať až 90 percent používateľov Office a už teraz ponúkajú také funkcie, ktoré používa 90 percent používateľov Office, takže istým spôsobom sú pre tých 90 percent používateľov bez pokročilých funkcií alternatívou aj dokumenty od Google. Ale je to možné, že pri porozumení textu som neobsiahol presne význam, za čo sa ospravedlňujem.

     • scart

      Chcú získať 90% používateľov Office ktorý nepotrebujú ktovieaké zložité funkcie officu. nie celkový počet používateľov.

     • Ondrej

      Niet sa za čo ospravedlňovať, len je to o plánoch do budúcnosti, vedia aké sú rozdiely, makajú na tom, aby sa dotiahli. Takže napr. ak si importnete Excel tabuľku v treťom štvrťroku, tak už nespoznáte medzi nimi rozdiel – cool.

      Tešíme sa, Docs doteraz boli len obmedzenou alternatívou (čo sa týka funkčnosti) a bolo by fajn, keby sme mohli tablety využívať ako plnohodnotné pracovné nástroje ;-)

 • Pascal

  Pochybujem, rozne kacelarie, statna sprava, skoly atd, tam vsade sa stale bude vyuzivat office. A ostatny sa prisposobia, stale je lepsie mat to v PC ako len online nastroj.

+