MojAndroid

Minulý týždeň spoločnosť Google odhalila novú aplikáciu, ktorá zobrazuje imerzívne fotografie vo virtuálnej realite, a taktiež multi-kamerovú techniku na ich zachytenie. Zdá sa, že spoločnosť plánuje zlepšiť a rozšíriť túto techniku pomocou technológie vytvorenej treťou stranou.

Podľa viacerých zdrojov si Google osvojí Lytro – spoločnosť, ktorá používa svoju technológiu “svetelných polí” vo VR . Jeden zo zdrojov popísal dohodu Googlu s Lytro ako “predaj aktív”, po ktorom by mala spoločnosť Lytro získať 40 miliónov dolárov. Ďalší zdroj tvrdí, že cena je omnoho nižšia – iba 25 miliónov dolárov. Aktíva by pravdepodobne zahŕňali aj 59 patentov spoločnosti Lytro týkajúcich sa technológie “svetelného poľa” a inej digitálnej zobrazovacej techniky.

Dohoda by však bola dosť ďaleko od výhry pre Lytro, pretože spoločnosť bola ohodnotená na 360 miliónov dolárov podľa záznamov za rok 2017 a získala cez 200 ďalších miliónov financovaním od investorov. Zoznam ich investorov zahŕňa napríklad Foxconn, Qualcomm Ventures, Greylock, NEA a mnoho ďalších.

Štádium dohody tiež nie je jasné. Viacerí investori ani zástupcovia spoločnosti Google i Lytro sa k dohode odmietajú vyjadriť. To, čo Google zamýšľa s Lytro tiež zatiaľ nie je celkom jasné, avšak dohoda by zrejme priniesla Lytro možnosť integrovať a uplatniť svoju technológiu v jednej z najväčších svetových technologických spoločností.

Čím je významná technológia “svetelného poľa” spoločnosti Lytro?

Technológia poskytuje spôsob, ako zachytiť tzv. svetelné pole obrazu – je to kompozitný obraz s údajmi obrazu poskytnutými zo všetkých uhlov. Tým je dvojrozmerný obraz v podstate trojrozmerný a je optimalizovaný pre imerzívne zážitky.  Tiež môže byť použitý na zameranie sa na jeden objekt a vynechanie pozadia – čo v podstate alternuje “green-screen”. Toto všetko robí túto techniku obzvlášť užitočnou pre VR, kde z dvojrozmerného okolitého prostredia môže používateľom až prísť zle.

21.3.2018
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+