MojAndroid

Najnovšou zmenou v obchode Play je dvojnásobná veľkosť APK súboru aplikácie, ktorú do neho nahrávajú vývojári. Z pôvodnej hodnoty 50 MB sa tento limit zvýšil na 100 MB, čo znamená, že niektoré hry budú môcť obsahovať bohatšiu grafiku a efekty bez toho, aby si ich používateľ musel sťahovať dodatočne po nainštalovaní do mobilného zariadenia.

Náš tip
Obchod Play v5.9 prináša prípravy na Android 6.0 [DOWNLOAD]

Aj keď nový limit aplikácií umožňuje developerom vytvárať dvakrát tak veľké aplikácie a hry, Google ich vyzýva, aby inštalačné balíčky neboli zbytočne veľké. Google totižto chce šetriť dáta používateľov, ktorí si aplikácie sťahujú čoraz častejšie aj cez mobilné dáta a nie len cez Wi-Fi. Uvidíme, či sa táto zmena nejako plošne prejaví, no podľa nás ide skôr o minoritnú aktualizáciu, ktorá je dôležitá najmä pre developerov samotných aplikácií a hier.

Zdroj: GSMArena

29.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+