MojAndroid

Nositeľné zariadnia v budúcnosti nebudú pozostávať iba z nosenia inteligentných hodiniek či náramkov. Už dnes vieme, že do popredia sa postupne dostanú aj inteligenté kúsky oblečenia či obuvy. Jedným z nich je aj horúca novinka, ktorá vyšla zo spolupráce Googlu a známej módnej značky Levi’s. Spoločnosti predstavili inteligentnú bundu.

Bundu ukázali spoločnosti na výstave SXSW v Austine v USA, ktorá je výnimočná najmä svojimi SMART funkciami. Priamo do ľavého rukávu, Google zabudoval vodivé vlákna, vďaka ktorým bunda dokáže registrovať dotyky. Tie majú podobnú funkciu ako na bežnej obrazovke, pričom jednotlivé gestá sa cez Bluetooth prenášajú priamo do smartfónu. Samotné vlákna sú flexibilné a problémy im nerobí ani pranie. Samotná elektronika je sústredená v malom manžetovom gombíku, ktorý je potrebné pred čistením vždy vybrať.

Bunda je určená najmä pre cyklistov, ktorí si pomocou nej môžu počas jazdy napríklad prepínať skladbu pri počúvaní hudby zo smartfónu, odmietnuť prichádzajúci hovor alebo získať aktualizované informácie z Google máp. Softvér, ktorý Google a Levi’s ukázali v Austine však nebol finálny a išlo iba o jeho beta verziu. Ďalšie funkcie zrejme pribudnú do jesene, kedy má bunda ísť do predaja. Jej cena je trochu vyššia, a aktuálne je stanovená na 350 dolárov.

Zdroj: theverge

13.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+