MojAndroid

Pred pár mesiacmi sme písali článok o spoločnom projekte medzi Google a Levi’s. Reč je o inteligentnom jeansovom saku Commuter Tracker, ktoré je určené najmä cyklistom. Pointou rifľového saka pod krycím názvom Project Jacquard je to, aby ste sa nemuseli počas jazdy na bicykli vyrušovať ovládaním smartfónu. Pomocou Bluetooth “tagu” upevneného na saku si ho spárujete so smartfónom. Základné veci ako hudbu či navigovanie už potom riešite dotykmi na rukáve saka. Tu sú totiž v textílii vtkané senzory, ktoré rozoznajú ovládanie gestami. Stačí pošuchnúť po rukáva doľava či doprava a prehodiť tak piesne, prijímať hovory prípadne spustiť navigáciu.

V podstate, po spárovaní smartfónu a saka spraví vášmu smartfónu “bicykel-režim”. Pri dvíhaní hovoru pomocou pošuchnutia rukávu môžete hovor prijať buď cez smartfón, alebo cez slúchadlá. Google a Levi’s chceli toto sako vytvoriť aj ako demonštráciu toho, že inteligentné zariadenia môžu mať aj formu oblečenia. Sako sa môže dokonca prať v klasickej práčke bez toho, aby došlo k poškodeniu obvodov v textílii.

Nuž, aj toto sú kroky, ktoré posúvajú vpred inteligentné zariadenia. Smutnejšou časťou tohto príbehu je cena. Nejde síce o závratnú hodnotu, no kým klasické Levi’s sako by ste kúpili približne za 148 dolárov, s použitím inteligentnej textílie ho kúpite za asi 350 dolárov.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+