MojAndroid

Len pred pár dňami predstavila spoločnosť Google svojho AI chatbota Bard, ktorý pomôže výrazne zlepšiť funkcie Google vyhľadávania. Zlepšením si však podľa portálu GSMArena prejde aj populárny nástroj Google Lens.

S pomocou Google Lens už vyhľadáte prakticky čokoľvek, čo sa vám zobrazí na displeji smartfónu

Počas nedávnej parížskej konferencie 8 februára Google oznámil novú aktualizáciu Google Lens, ktorá prichádza na smartfóny so systémom Android. Tá by mala umožniť komukoľvek, kto používa Google Lens na Androide, vyhľadávať prakticky čokoľvek, čo je zobrazené na obrazovke bez toho, aby ste ju museli opustiť. Google pri prezentácií novej verzie použil slogan “If you can see it, you can search it” (Ak to vidíte, tak to môžete aj vyhľadať).

Na parížskej konferencii oznámil Google aj aktualizáciu funkcie Multisearch (kombinované vyhľadávanie). Tá používateľom umožňuje v Lens vyhľadávať obrázky a popritom zadať text na spresnenie výsledkov vyhľadávania. Po novom môžete pridať aj text na určenie typu výsledku, ktoré s obrázkom hľadáte. Ako to funguje môžete vidieť na nižšie zobrazenom príspevku Twitter účtu Google Európe.

Môžete zadať vyhľadávanie s dôrazom na vašu lokalitu. Keď sa vám napríklad zobrazí na displeji nejaký zaujímavý nábytok, tak ho môžete vyhľadať v požadovanom tvare alebo veľkosti.  Funkcia Multisearch by mala byť dostupná globálne všetkým používateľom Android zariadení.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Lens Screenshot
  • Google Lens Screenshot
  • Google Lens Screenshot
  • Google Lens Screenshot
  • Google Lens Screenshot
  • Google Lens Screenshot
  • Google Lens Screenshot

Náš tip
Xiaomi 13 Lite: Poznáme európsku cenu a špecifikácie pripravovanej novinky

9.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+