MojAndroid

Google Lens je funkcia, ktorá využíva prvky umelej inteligencie a s využitím fotoaparátu alebo aplikácie Fotky Google dokáže identifikovať určité objekty na fotografiách a podľa toho poskytnúť viac užitočných informácií o daných objektoch. Teraz prichádza táto úspešná funkcia aj na vybrané vlajkové smartfóny od spoločnosti Samsung.

Náš tip
Google Lens je dostupný pre ďalšie zariadenia
Náš tip
Samsung Galaxy S9: začíname s testovaním | UNBOXING

Samsung Galaxy S8, S8+, S9, S9+ a Note 8

Nová funkcia by mala prísť práve na vyššie spomenuté aktuálne vlajkové modely juhokórejského výrobcu. Na smartfóny by mala doraziť tá dokonalejšia či skôr univerzálnejšia verzia Google Lens. Takmer všetci používatelia aplikácie Fotky Google totiž môžu využívať určité funkcie Google Lens.

Aj takto môže vyzerať vyhľadávanie s využitím funkcie Google Lens.

Funkcia Google Lens dokáže preskenovať už zachytené fotografie a tam vyhľadať príslušné údaje o objektoch na fotografiách. Podrobnejšia verzia je však integrovaná v rámci služby Google Asistent. Po spustení stačí namieriť objektív napríklad na Empire State Building a Google Lens po rozpoznaní ukážu rôzne informácie či prekliky na služby ako Google či YouTube, kde sa o danej lokácii môžete dozvedieť viac informácií.

Náš tip
Samsung Galaxy S9+: Veľmi príjemné déjà vu | RECENZIA

Nová funkcia Google Lens by mala byť podľa slov spoločnosti Google integrovaná do viacerých vlajkových smartfónov popredných výrobcov. V hre sú zariadenia od spoločností ako Samsung, LG, Huawei, HMD Global (Nokia), Motorola či Sony. Táto funkcionalita by mala byť časom dostupná aj na zariadenia Apple iPhone.

14.3.2018
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+