MojAndroid

Google Lens funguje už nejaký čas. Ide o šikovný nástroj, ktorý umožňuje rozpoznávanie objektov na fotografiách, ku ktorým poskytne kontextuálne informácie a ďalšie možnosti. Funkciu sme si mohli vyskúšať aj u nás, no podmienkou bolo, aby ste v telefóne mali nastavenú angličtinu. Teraz je však nástroj dostupný už aj v slovenčine.

V každom zariadení funguje Google Lens inak

Služba funguje viacerými spôsobmi. Napríklad na zariadeniach značky Motorola je integrovaná priamo v aplikácii Fotky Google. Rovnako k nej môžete pristupovať na zariadeniach Huawei. V prípade podporovaných smartfónov Sony však nájdete službu zakomponovanú priamo v aplikácii Fotoaparát, kde ju nájdete medzi dostupnými špeciálnymi fotografickými režimami. Aby sa vám ale zobrazila, musíte mať nainštalované najnovšie aktualizácie pre aplikácie Google, Google Fotky, Album a Fotoaparát (aspoň takáto kombinácia aktualizácií sprístupnila aktualizáciu nám).

Následne už stačí spustiť nový režim a nechať Google pracovať za vás. Umelá inteligencia rozpozná objekty na fotografii a ponúkne vám k nim ďalšie možnosti. Sem patria výsledky vo vyhľadávaní Google, možnosť kopírovať rozpoznaný text, hľadanie podobných produktov a mnohé ďalšie.

Nie stopercentné, no praktické

Samozrejme, ako iste tušíte, služba nefunguje vždy na 100 %. Pre správne rozpoznanie objektov na fotografii je vždy veľmi užitočné, ak sú objekty doplnené o text, s ktorým vie Google Lens pracovať oveľa šikovnejšie. Aj tak ale ide o potenciálne užitočný nástroj, ktorý sa vám môže v smartfón zísť. Odteraz už k jeho používaniu ani nepotrebujete znalosti angličtiny.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Lens prichádza do Xperií XZ2 a XZ2 Compact

Za tip na článok ďakujeme čitateľovi Marošovi!

20.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+