MojAndroid

Funkcia Google Lens sa postupne začína dostávať na ďalšie zariadenia. Spoločnosť Google ju predstavila vlani počas Google I/O, keď ju iba demonštrovala a načrtla budúcnosť. Ide o nástroj, ktorý by pomocou fotoaparátu mal rozoznať objekty pred sebou a ponúknuť k nim relevantné informácie. Ak napríklad namierite fotoaparát telefónu na nejaký výrobok, Google Lens by vám mal poskytnúť informácie ako názov či miesto, kde je ho možné zakúpiť. Platí to ale iba v prípade, keď služba naozaj správne identifikuje daný produkt.

Náš tip
Google Lens prichádza do prostredia fotoaparátu vlajkových modelov Samsung!

Omyl vo vlastných radoch

Presvedčil sa o tom aj YouTuber Austin Evans, ktorý sa snažil službu využiť na identifikovanie telefónu, ktorý držal v ruke. Tým bol Google Pixel 2, no služba Google Lens telefón označila za iPhone. Aj to jasne dokumentuje, že nástroj ešte ani zďaleka nie je dokonalý. Zaujímave pritom je, že fotografia vyzerá byť pomerne jednoznačná – nielenže je na nej jasne vidieť ikonické črty telefónu Pixel 2, ale dokonca je na nej možné rozoznať aj logo Google, podľa ktorého by malo byť hľadanie na základe fotografie ešte jednoduchšie.

Konečne prichádza k viacerým používateľom

V každom prípade, táto situácia určite nie je identifikátorom toho, ako Google Lens funguje v praxi a môže ísť iba o ojedinelý omyl. Všetko si to už ale čoskoro budú môcť overiť aj ďalší používatelia, keďže po smartfónoch Pixel sa Google Lens postupne začína šíriť aj na ďalšie zariadenia.

19.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+