MojAndroid

Na konferencii Google I/O 2019 bolo predstavené množstvo noviniek. Nové Pixely strednej triedy, nová verzia systému Android Q alebo nové verzie populárnych Google aplikácií. V prípade technológie Google Lens, ktorou môže používateľ smartfónu s pomocou jeho fotoaparátu rozoznávať objekty v okolí, boli oznámené nové funkcie. Práve na konferencii Google I/O bola pred rokmi táto technológia prvýkrát predstavená. Na aké nové funkcie sa môžu jej používatelia tešiť?

Pokiaľ navštívite reštauráciu, môže vám Google Lens zistiť najobľúbenejšie jedlá v danej reštaurácii. Je nutný najprv zosnímať fotoaparátom smartfónu jedálny lístok a Google Lens zvýrazní najčastejšie objednávané položky. Pokiaľ kliknete na nejaké jedlo v jedálnom lístku, tak by mala technológia ponúknuť jeho dostupné fotografie a recenzie od návštevníkov reštaurácie. Potrebné informácie by mala získavať z databázy recenzií Google Máp. Google Lens vám tiež pomôže spočítať účet alebo ho rozdeliť medzi viacero osôb. Pomôže vám aj preložiť cudzí jazyk v jedálnom lístku alebo inom texte. K dispozícii by malo byť viac ako tucet jazykových balíčkov, ktoré v smartfóne zaberú len 100 Kb. Novinky v Google Lens prezentoval Google na smartfóne Android Go, ale mali by sa dostať aj do plnohodnotnej verzie systému Android.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
14.5.2019
Zdroj: AndroidPolice
 • Joe

  Táto položka nie je vo vašej krajine k dispozícii … mi zobrazuje

  • Miro

   Google Lens funguje len v prípade, keď je telefón v angličtine. Samotnú aplikáciu väčšinou sťahovať netreba, Google Lens je integrovaný v Google Fotkách a vo väčšine fotografických aplikácií priamo od výrobcov

   • Joe

    Ehm… ďakujem za objasnenie… inak mám s9+ … / neskúšal som prehodiť do eng. jazyka… podporuje to aj samsung vo svojom fotoaparáte,keď tam má implementovaného bixbyho? Ďakujem.

    • Miro

     Priamo v aplikacii fotoaparatu asi nie, len nasledne v appke Google Fotky

     • Joe

      Ďakujem za odpoveď

+