MojAndroid

Spoločnosť Lenovo oznámila, že v spolupráci s Google vyvíja prvé spotrebné mobilné zariadenie na platforme Project Tango. Nový smartfón, ktorý bude dostupný v lete 2016, bude využívať procesor Qualcomm Snapdragon a mení obrazovku na magické okno, ktoré je schopné previesť digitálne informácie a objekty do reálneho sveta. Lenovo, Google a Qualcomm Technologies úzko spolupracujú na optimalizácii softvéru a hardvéru, aby zabezpečili, že spotrebitelia z platformy Project Tango vyťažia čo najviac.

Náš tip
Experimentálny tablet Project Tango dostupný za 512$

Project Tango od spoločnosti Google je technologická platforma, ktorá využíva pokročilé počítačové videnie, snímanie hĺbky a sledovanie pohybu a je tak schopná vytvárať na obrazovke 3D zážitky, vďaka čomu môžu užívatelia svojim zariadením preskúmať svoje okolité reálne prostredie. Spája sa tu špecializovaný softvér a hardvér, vďaka ktorému je zariadenie schopné reagovať na každý pohyb užívateľa, či už pri kroku vpred, vzad alebo keď sa nakláňa zo strany na stranu. Vývojári aplikácií môžu váš domov premeniť na hru alebo vytvoriť magické okno do virtuálnych prostredí alebo rozšírenej reality. Zariadenia podporujúce Project Tango vedia rozpoznať miesta, kde ste už boli, ako napríklad vaša obývačka, kancelária alebo verejné priestory. Na rozdiel od GPS, sledovanie pohybu v rámci Project Tango funguje vo vnútri, čo užívateľom umožňuje presne prechádzať nákupným centrom alebo dokonca nájsť konkrétny tovar v obchode, kde sú takéto informácie dostupné. Vďaka senzoru vedia zariadenia Project Tango tiež zachytiť 3D rozmery miestnosti, čo poskytne miery, ktoré môžete využiť pri nákupe nábytku alebo dekorácií.

Pokrokové technologické funkcie Project Tango vývojárom umožňujú vytvárať aplikácie, ktoré doteraz vyvíjať nemohli. Od dnes môžu vývojári predkladať svoje návrhy aplikácií pre Project Tango na tejto adrese a majú šancu získať financovanie ako aj možnosť, aby ich aplikácie boli využité v pripravovanom smartfóne spoločnosti Lenovo. Lehota na podanie návrhov končí 15. februára 2016.

Nižšie pridávame vyjadrenia jednotlivých zainteresovaných spoločností, ako vnímajú novovzniknutú spoluprácu:

“Aby sme otvorili nové obzory v dnešnom hyper konkurenčnom odvetví smartfónov a tabletov, musíme podstupovať riziká v oblasti inovácií – je to jediný spôsob, ako skutočne zmeniť spôsob, akým ľudia využívajú mobilné technológie,” hovorí  Chen Xudong, senior viceprezident a prezident, Mobile Business Group, Lenovo. “Spolu s Google  rozbíjame silá tým, že pracujeme naprieč mobilným hardvérom a softvérom. Tým, že našu spoločnú víziu meníme na skutočnosť, vytvoríme holistickejší produktový zážitok, ktorý zachytáva predstavy dnešného spotrebiteľa.”

 

“Vďaka Project Tango sa zo smartfónu stáva magické okno do hmotného sveta, nakoľko mu to umožní vnímať priestor a pohyb, čo prekračuje hranice dotykového displeja,” uviedol Johnny Lee, Project Tango Lead, Google. “Vďaka spolupráci s Lenovo budeme môcť Project Tango urobiť prístupnejším pre užívateľov a vývojárov na celom svete, aby si mohli vychutnávať ako aj vytvárať nové zážitky, ktoré spájajú virtuálny svet so svetom skutočným.”

 

“Spoločnosť Qualcomm Technologies sa veľmi teší, že Lenovo a Google prinášajú zariadenie podporujúce Project Tango do hlavného prúdu, aby si spotrebitelia mohli vychutnať úplne novú úroveň pokročilých pripojených mobilných aplikácií a služieb vo video technológiách, zobrazovaní a grafike,” uviedol Seshu Madhavapeddy, viceprezident, produktový manažment, Qualcomm Technologies.  “Qualcomm Technologies má bohaté a dlhoročné skúsenosti so spoluprácou s komunitou vývojárov s cieľom zaistiť, že všetky zážitky, ktoré Project Tango a Lenovo chcú užívateľom sprostredkovať, budú optimalizované pre Snapdragon procesor.”

Zdroj: tlačová správa

8.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+