MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Google predstavil svoj beta program pre väčšinu aplikácií v obchode Play. Pokiaľ sa stanete členom beta komunity, môžete si vyskúšať nové funkcie ešte predtým, ako sa dostanú na verejnosť. To je aj prípad najnovšej beta verzie titulu Google Launcher. Aktualizácia s číselným označením 5.8 vracia späť možnosť automatickej rotácie domácej obrazovky a nechýba ani niekoľko ďalších noviniek a vylepšení.

Čo nové prináša Google Launcher

Google s automatickou rotáciou domácej obrazovky experimentoval v Androide 6.0 Developer Preview 2, no v DP3 túto funkciu bezdôvodne odstránil. Je preto potešujúce, že prítomnosť tejto funkcie obnovil aspoň v najnovšej beta verzii Google Launchera. Okrem toho si však Google pre používateľov pripravil ešte jednu novinku. Ňou je automatická zmena veľkosti ikon, ktorá zaručí, že všetky ikony vo vašom menu budú mať približne rovnaké rozmery. Podobnú funkciu už ponúkajú alternatívne launchery v obchode Play, napríklad Action Launcher 3.

google-launcher-1 google-launcher-2

Pokiaľ sa aj vy chcete stať beta testerom Google Launchera, musíte prejsť na tento odkaz a potvrdiť, že sa chcete stať testerom. Potom prejdite do obchodu Play a nainštalujte si novú verziu aplikácie Google Launcher. Ak v nej objavíte iné novinky, tak nám napíšte do komentárov pod tento článok.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+