MojAndroid

Spoločnosť Google je známa svojou radou prémiových vlajkových smartfónov Pixel. Tie obvykle ponúkajú skutočne špičkové špecifikácie a čistý systém Android bez akejkoľvek nadstavby. Tieto zariadenia však obvykle atakujú aj tie najvyššie cenovky pri štarte predaja. Aktuálne však prichádzajú prvé informácie o lacnejšom Pixel zariadení.

Náš tip
Xiaomi Mi A1: Navonok Xiaomi, vo vnútri Pixel? | RECENZIA

Lacnejší Pixel smartfón?

Podľa portálu Economic Times by sme sa nového a lacnejšieho Pixel smartfónu z dielne spoločnosti Google mohli dočkať už v priebehu júla alebo augusta tohto roka. Zaujímavosťou je, že tento smartfón by sa mohol ponášať na staršiu sériu Nexus smartfónov. Tie priniesli takisto čistý Android bez nadstavby od spoločnosti Google, avšak vyznačovali sa skutočne dobrým pomerom cena/výkon. A práve tento pomer by mohol naplniť aj očakávaný, lacnejší Pixel smartfón.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zariadenie by mohlo byť úspešné aj na trhoch, kde sa lacnejším smartfónom darí veľmi dobre, ako napríklad India či iné menšie ázijské trhy. Úlohu dostupných zariadení so softvérom od spoločnosti Google totiž v súčasnosti prevzali modely v rámci programu Android One ako Xiaomi Mi A1 alebo nové Nokia smartfóny. Množstvo zákazníkov tiež siaha po smartfónoch OnePlus, ktoré síce ponúkajú jemne upravené prostredie, avšak skvelý pomer cena/výkon.

Náš tip
Google Pixel 2: Google to jednoducho vie | RECENZIA

Prijali by ste nový a lacnejší Pixel smartfón? Máte radšej čistý systém Android bez nadstavby od výrobcu alebo uprednostníte skôr funkcie naviac v rámci niektorej nadstavby? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

3.4.2018
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+