MojAndroid

Google rozširuje portfólio odkúpených spoločností o ďalšiu s menom Songza. Tentokrát ide o službu, ktorá dokáže používateľovi ponúknuť hudobné playlisty podľa jeho vlastného gusta. Google tak bude môcť lepšie konkurovať veľkým hráčom na poli hudobných služieb a ponúknuť vlastné odporúčania hudobných skladieb a albumov. Práve v tomto smere Google Hudba výrazne zaostáva za konkurenciou. Songza by mala pomôcť spoločnosti na tento účel poskytnúť nielen technológie, ale aj už existujúce dáta, ktoré môžu mať pre Google cenu zlata. Tie by totižto mali zahŕňať údaje, ako napríklad to, aké piesne sa počúvajú počas dňa, podľa aktuálneho počasia, lokality, či aktivity.

Pôvodne sa špekulovalo o tom, že Google spoločnosť odkúpi za 15 miliónov amerických dolárov, presná suma však zatiaľ nebola odhalená. Záujem o kúpu však údajne prejavilo viacero spoločností, takže cena sa nakoniec mohla vyšplhať ešte vyššie. Podľa Google, bude služba aj naďalej fungovať bez akýchkoľvek obmedzení, či zmien. Ako však avizoval, do budúcnosti plánuje funkcie a technológie Songzy integrovať do svojich vlastných služieb Youtube a Google Play Music. Songza má momentálne viac ako 5,5 milióna aktívnych používateľov a na rozdiel od iných podobných služieb sa pri vytváraní playlistov nespolieha na technológie, ale na skutočných ľudí a expertov.

Náš tip
Apple definitívne kupuje Beats za 3 miliardy dolárov

Zdroj: techcrunch

2.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+