MojAndroid

V polovici mája sme informovali o tom, že Google chce kúpiť populárnu cloudovú službu Meebo. Dnes bola táto správa potvrdená na oficiálnom blogu blog.meebo.com samotnými predstaviteľmi spoločnosti. Zatiaľ nie je známe koľko táto kúpa Google stála, ale cena akvizície by sa mohla pohybovať na úrovni 100 miliónov dolárov.

Služba Meebo bola založená ešte v roku 2005, kedy bola známa najmä vďaka svojmu Meebo Messengeru, ktorý ponúkal univerzálne chatovacie rozhranie pre komunikáciu prostredníctvom rôznych sietí (Facebook, Google Talk, Myspace a iných). Odvtedy si získala obľubu veľkého počtu ľudí a rozšírila funkcionalitu aj o ďalšie sociálne funkcie, tzv. Meebo Bar. Po jej kúpe spoločnosťou Google sa predpokladá jej spojenie so sociálnou sieťou Google+. Tá už teraz ponúka široké možnosti komunikácie vrátane Google Talk a služby Hangouts, ktorá okrem videochatu ponúka aj live streaming videa. Uvidíme, aké plány ma Google s Meebo a ako ovplyvní vývoj zatiaľ pomerne mladej sociálnej siete Google+.

Zdroj: androidcommunity.com

5.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+