MojAndroid

Google pokračuje v akvizíciách ďalším nákupom, tentokrát spoločnosti Nik Software a jej aplikácie pre úpravu fotografií s názvom Snapseed. Spoločnosť sa zameriava najmä na vývoj aplikácií pre úpravu fotografií na rôznych platformách. Môžeme spomenúť napríklad Color Efex Pro, čo je nástroj pre filtrovanie alebo Dfine, ktorý je súborom filtrov pre Adobe Photoshop a Lightroom.

Najzaujímavejšou je však práve aplikácia Snapseed, ktorá je momentálne dostupná len na zariadeniach s iOS a počítačoch s operačným systémom Windows a Mac Os X. Svoju popularitu si na Apple produktoch získala už v priebehu prvého roka svojho pôsobenia na App Store, keď zaznamenala viac ako 9 miliónov stiahnutí a vyhrala ocenenie iPad App of the Year. Ide o aplikáciu podobnú tým, ktoré sú dostupné aj pre Android, a ktoré umožňujú úpravu fotografií, ako napríklad Instagram, Pixlr-o-matic či Camera ZOOM FX. Nik Software pracoval tiež na vlastnej Android aplikácii, zdá sa však, že jej dokončenie si zoberie na starosť už samotný Google.

Aké výhody plynú z tejto akvizície pre bežného používateľa? Pravdepodobne už v blízkej dobe sa dočkáme nových funkcií na sociálnej sieti Google+ a tiež na jej aplikácií, ktorá by mohla ponúknuť natívnu podporu pre úpravu fotografií.

Som nadšený z toho, že môžem privítať Nik Software do našej Google rodiny! Chceme pomôcť našim používateľom vytvárať fotografie, ktoré budú milovať a Nik Software vie presne ako na to“, povedal Vic Gundotra, viceprezident spoločnosti Google.

Zdroj: phonearena

18.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+