MojAndroid

Oficiálna správa Dow Jones hovorila o kúpe za 9 miliárd dolárov. Na tom by nebolo nič neobvyklé, ak by nešlo o kúpu spoločnosti Apple. Novým vlastníkom spoločnosti Apple mal byť práve ďalší technologický gigant, spoločnosť Google. Už len toto tvrdenie je samo o sebe fascinujúce, môžete sa však upokojiť. Išlo pravdepodobne o technickú chybu a táto správa nezodpovedá reálnej skutočnosti, daná transakcia sa neuskutočnila.

Technická chyba?

Náš tip
Pozrite si neupravené fotografie a video z nového Google Pixel 2

Aj pokiaľ ide o falošnú správu, táto správa mohla narobiť obom spoločnostiam určité škody. Príčinou má byť doposiaľ neznáma technická chyba, vďaka ktorej bola táto informácia zverejnená. Väčšina investorov považovala túto informáciu za falošnú a neboli tak ovplyvnené akcie ani jednej spoločnosti.

Náš tip
Prezrite si oficiálne kryty pre smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL
Náš tip
DxOMark: Google Pixel 2 je najlepší fotomobil s rekordným skóre 98 bodov

Ak by teoreticky taká transakcia za 9 miliárd dolárov prebehla, pravdepodobne by bola zastrešovaná spoločnosťou Alphabet, nie Google. Falošná informácia tak nebude mať dlhodobý vplyv na spoločnosti Google a Apple. Spoločnosti sú pochopiteľne, stále samostatné a k žiadnej tak fatálnej transakcii medzi týmito spoločnosťami nedošlo.

Zdroj: phandroid

11.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+