MojAndroid
Slavo Dzuričko 11.10.2017

Oficiálna správa Dow Jones hovorila o kúpe za 9 miliárd dolárov. Na tom by nebolo nič neobvyklé, ak by nešlo o kúpu spoločnosti Apple. Novým vlastníkom spoločnosti Apple mal byť práve ďalší technologický gigant, spoločnosť Google. Už len toto tvrdenie je samo o sebe fascinujúce, môžete sa však upokojiť. Išlo pravdepodobne o technickú chybu a táto správa nezodpovedá reálnej skutočnosti, daná transakcia sa neuskutočnila.

Technická chyba?

Náš tip
Pozrite si neupravené fotografie a video z nového Google Pixel 2

Aj pokiaľ ide o falošnú správu, táto správa mohla narobiť obom spoločnostiam určité škody. Príčinou má byť doposiaľ neznáma technická chyba, vďaka ktorej bola táto informácia zverejnená. Väčšina investorov považovala túto informáciu za falošnú a neboli tak ovplyvnené akcie ani jednej spoločnosti.

Náš tip
Prezrite si oficiálne kryty pre smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL
Náš tip
DxOMark: Google Pixel 2 je najlepší fotomobil s rekordným skóre 98 bodov

Ak by teoreticky taká transakcia za 9 miliárd dolárov prebehla, pravdepodobne by bola zastrešovaná spoločnosťou Alphabet, nie Google. Falošná informácia tak nebude mať dlhodobý vplyv na spoločnosti Google a Apple. Spoločnosti sú pochopiteľne, stále samostatné a k žiadnej tak fatálnej transakcii medzi týmito spoločnosťami nedošlo.

Zdroj: phandroid

11.10.2017
 • Jefficko

  Apple ma hodnotu viac nez 9 miliard ze?

 • Ladislav

  Na tuto spoločnost každy dava žalobu,užnema døveru tak by chcel všetko kupovať,mysli si že napravy si reputaciu?väčšina ludi čo viem už android nekupujeuž si radšej kupi aple.spoločnostou google už pôjde dolu vodou, to je moj nazor!

  • David Košecký

   Za mě je Google moje oblíbená společnost ^^

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+