MojAndroid

Najväčší problém Androidu je jeho fragmentácia. Google si tento fakt uvedomuje a snaží sa urobiť všetko pre to, aby tento nedostatok odstránil. Dôkazom je aj najnovšia akvizícia spoločnosti drawElements, ktorá sa venuje grafickej analýze mobilných zariadení. Google chce pomocou nového projektu zjednotiť manuály developerov pre všetky zariadenia, čím by aspoň čiastočne odstránil fragmentáciu Androidu. Hoci nie je známe, za koľko drawElements kúpil, hovorí sa o sume v desiatkach miliónov dolárov.

“Sme nadšení, že vám môžeme oznámiť naše pripojenie sa ku Googlu. Ďakujeme všetkým, ktorí nám doteraz pomohli, sme naozaj vďační za vašu pomoc. Počas najbližších mesiacov budeme pracovať s kolegami z Androidu na integrovaní niektorých našich technológií do stránky pre testovanie kompatibility. Zostaňte s nami!” – vyjadrili sa drawElements na svojom webe.

Zdroj: Phandroid

24.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+