MojAndroid

Práve sme sa dozvedeli, že spoločnosť Google kúpila od IBM 1023 patentov, ktoré majú pomôcť v obrane Androidu pred konkurenciou akou je Apple alebo Microsoft. Patentový úrad v USA informoval, že tieto patenty odkúpila spoločnosť už 17. augusta, ale informácia o tom sa objavila až včera na ich webovej stránke. Hovorca spoločnosti Google sa na otázku ohľadom finančnej hodnote týchto patentov odmietol vyjadriť.

Google tak spoločne od júla získal viac ako 19.000 patentov – 1030 od IBM v júli, okolo 17.000 pri kúpe Motoroly a teraz ďalších 1023. Tieto však spoločnosť plánuje použiť iba v prípade súdnych žalôb na obranu. Pri súčasných sporoch týkajúcich sa patentov to nie je vôbec zlý nápad, čo poviete?

Zdroj: phandroid.com

15.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+